X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rus, Ukrayna ve Türk kardeşliği için şenlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rus, Ukrayna ve Türk kardeşliği için şenlik

  • Giriş Tarihi: 27.11.2013

Deepo Outlet Center tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek Rus, Ukrayna, ve Türk Kültürleri Dostluk Şenliği cumartesi günü başlıyor

Deepo Outlet Center, bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek Rus, Ukrayna, ve Türk Kültürleri Dostluk Şenliği'ne ev sahipliği yapacak. Rusya, Türkiye ve Ukrayna halkları arasında ulusal, kültürel ve aile geleneklerinin güçlendirilmesi amaçlanan Dostluk Şenliği 30 Kasım - 5 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek. Yerli ve yabancı birçok davetlinin katılacağı şenlikte her gün birbirinden farklı etkinlik yer alacak.

BOL BOL EĞLENCE VAR
Şenliğin ilk gününde şenlik açılışı, açılış konuşmaları, plaket töreni ve dans gösterileri düzenlenecek. Şenliğin ikinci günü Özel Milletlerarası Moskova Okulu ve Bahçeşehir Koleji etkinlikleri gerçekleştirilecek. Şenliğin üçüncü günü Türk el sanatları workshop ve sergi açılışı yapılacak. Çini, ebru, işleme gibi el sanatlarının tanıtımı da şenlikte yer bulacak. Şenliğin dördüncü günü çocuk oyunları festivali, çocuk bandosu ve çocuk karnavalı etkinlikleri düzenlenecek. Şenliğin beşinci günü ise, 'da yaşayan Rus gelinler Türk Kültürü içinde önemli bir yere sahip olan 'Yufka' açmayı deneyimleyecekler. Şenlik 5 Aralık'ta Kalinka ve Türk dans gösterileri ile son bulacak.