Gitar Festivali sona erdi

Giriş Tarihi: 18.2.2014

3. Uluslararası Antalya Gitar Festivali, ADSO Orkestrası, Jorge Cardoso ve Ignacio Rodes konseri ile tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 3'üncü Uluslararası Antalya Gitar Festivali, Jorge Cardoso ve Ignacio Rodes'in Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile verdiği konserle sona erdi. AKM Aspendos Salonu'ndaki kapanış konserinde Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Adem Akyürek, Festival Direktörü Ahmet Kanneci ile festivale katılan sanatçılara ve sponsorlara plaket verdi. Akyürek, 50'nci sanat yılını kutlayan gitarist Jorge Cardoso'ya da plaket sundu. Ayrıca, genç yetenekler arasında düzenlenen Gitar Festivali Yarışması'nda birinci olan Dorukhan Ersin'e Arif Türker Gündoğdu yapımı gitar hediye edildi.

TOLGA TAVİŞ YÖNETTİ
Sunuculuğunu oyuncu Toprak Sergen'in yaptığı 3'üncü Uluslararası Antalya Gitar Festivali kapanış konserinde, gitaristler Ignacio Rodes ve Jorge Cardoso, Tolga Taviş yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde konser verdi.

VIVALDI ÇALDI

Ignacio Rodes, Vivaldi ve Miguel Angel Linares'ten eserleri yorumladı. Ardından Jorge Cardoso da 'San Ignacio Mini'nin Kalıntıları' adlı eseri seslendirdi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Gitar Festivali sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz