X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Beton hiç yakışmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Beton hiç yakışmıyor

  • Giriş Tarihi: 12.3.2014

Yeni seçilecek belediye başkanlarından acil olarak trafik ve toplu ulaşım sorununu çözmesini isteyen Antalyalılar, ikinci sıraya kentin betonarme görüntüsünden kurtarılması isteğini koyuyor

HÜSEYİN SALMAN (EMEKLİ)
Seçilecek olan belediye başkanının birinci görevi trafik olmalı. İkinci görevi ise kentin gecekonduları ve savaştan çıkmış görüntüsünü düzgün mimari ile düzeltmek olmalı.

BETON YIĞINI OLMASIN

Ben Kepez Çamlıbel Mahallesi'nde oturuyorum. Kentsel dönüşüm beton yığını ile değil mimarı uygulamalar ile olmalı. Bu betonarme çirkinlik mıza yakışmıyor. Betonarme gecekondulardan kurtulmalıyız.

MUZAFER ÇAKMAK (TAKSİCİ)

trafiğe acil çözüm
Bir taksici olarak yeni seçilecek belediye başkanımdan en büyük temennim trafik sorununa acil çözüm bulmasıdır. Turizmin başkenti diye övündüğümüz Antalyamızda artık ana arterler, ara sokaklar, kestirme yollar yani sizin anlayacağınız her taraf aşırı yoğunluk nedeniyle kilitleniyor. Bir kilometrelik mesafeyi gitmek bazen onlarca dakikayı bulabiliyor. Trafiğe acil çözüm şart.

İBRAHİM ÖZEKİNCİ (GÜVENLİK GÖREVLİSİ)

Toplu ulaşım sıkıntılı
Kentin tek ve en büyük sorunu trafik. Bir de toplu ulaşım araçları. İnsanlar uzaya otobüs seferleri koyarken, biz hala toplu ulaşımı çözememişiz. Dolmuşlarla toplu ulaşım yapıyoruz. Yeni belediye başkanı önce trafik, ardından da toplu ulaşımı çözmeli. Dolmuşların yerine çevreci, inip binilmesi kolay otobüsler ve çağdaş ülkelerde olduğu gibi metro olmalı.

HİLMİ GÜNER (EMEKLİ)

Mimari çirkinlik çok
Kentin en büyük sorunu alt yapı eksikliği ve mimari çirkinlik. Yeni belediye başkanı bu sorulara çözüm üretmeli. Kenti beton yığını görüntüsünden kurtarmalıyız. Yeni kurulacak olan sokak ve caddelerimizi belli bir mimari güzelliğe göre yapmalıyız. Bir de ben Kepez'de Yeşiltepe Mahallesi'nde oturuyorum. Apartmana doğal gaz bağlamak için belediyeler ilgili firma ile anlaşarak kolaylık sağlamalı.

SEDAT ÜSLÜN (İŞÇİ)

Çirkin yapılaşma var
Bana göre kentin en büyük sorunu betonlaşma ve mimari çirkinlik. Evler birbirine o kadar yakın yapılıyor ki balkonda komşun sigara içse sen kendi evinde rahatsız oluyorsun. Turistik olarak bilinen bir kente bu kadar çirkin yapılaşma ve yüksek bina yakışmıyor. Bir de kentin semt pazarları yeterince gelişmemiş. Belediye başkanımdan tek isteğim mimari çirkinlik ve çağdaş semt pazarları yapması.