X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Koylar çöplüğe döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Koylar çöplüğe döndü

  • Giriş Tarihi: 1.8.2014

Fethiye'de geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan ancak teminat yakılınca ortada kalan Oyuk Tepesi'ndeki koylar, tatilcilerin bıraktığı atıklarla doldu

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan koylardan bazılarında ihaleyi alan kişiler teminatı yakıp işletmeyi devir almayınca çevre kirliliği yaşanmaya başladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi kendilerine ait olmadığı gerekçesi ile çöpleri almayınca cennet koylar çöplüğe döndü. Fethiye şehir merkezine en yakın plajların bulunduğu bu koylarda dağ gibi çöplerin birikmesi, yerli ve yabancı turistleri de şaşırttı. Koylarda bulunan tuvaletlerin kilitli olması nedeniyle tatilciler tuvalet ihtiyaçlarını çevredeki ormanlık alanda yapmak zorunda kalırken sorunun bir an önce çözümlenmesi istendi.

CEHENNEME DÖNDÜ

Tatil için Fethiye'ye geldiğini ve konaklama için Büyük Samanlık Koyu'nu seçtiklerini dile getiren Mürvet Demirci, "Ailem ile birlikte böyle güzel doğa ile iç içe bir yer olan Büyük Samanlık Koyu'na her yıl tatil için geliyoruz. Bu yılki görüntü tam bir skandal. Çöp konteynırları koyulmuş fakat, konteynırları boşaltan birileri yok ve her yer çöp içerisinde. Tuvalet ve duşları kullanamıyoruz. İnsanlar tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için ormana gidiyor. Böyle bir rezillik olmaz" dedi. Tatil için Konya'dan gelen Musa Büyükşahin ise, "Beş yıldır tatil için burayı seçiyorduk. Cennet olarak nitelendirdiğimiz yer cehenneme dönmüş" diye konuştu.