X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Liselilerden anlamlı etkinlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Liselilerden anlamlı etkinlik

  • Giriş Tarihi: 4.12.2014
Liselilerden anlamlı etkinlik
Liselilerden anlamlı etkinlik

Kepez'de bir grup lise öğrencisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle okullarında bir günü engelliler gibi geçirdi

'nın Kepez İlçesi'nde Nazime Baki Saatcioğlu Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri engellilerin günlük hayatta yaşadıkları sıkıntıları anlayabilmek ve üzerilerine düşeni yapmak için bir etkinlik gerçekleştirdi.

DUYARlı olmaLIYIZ

Teneffüslere arkadaşlarının yardımıyla çıkan öğrenciler bahçede yardım almadan gezmeye çalıştı. Öğrencilerden Edanur Çiçek, "Gerçekten karanlıkta olmak zor. Beş dakika bile çok zor dayanıyoruz. Engelli olmalarına rağmen onlar hayata tutunmaya çalışıyorlar" derken, Ümriye İmren Mercek ise "Bizim biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor. Biraz da onların yerine kendimizi koyup daha saygılı olmalıyız" diye konuştu.

ASIL ENGEL BİZİZ
İrem İdil Demir de engellilerle bir hayat paylaştıklarını, onları birkaç dakikalığına hissetmek için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini kaydederek engellilere asıl engelin kendileri olduğunu, bundan böyle engellilere karşı daha saygılı olacaklarını belirtti.

BİR GÜN İÇİN ENGELLİ OLDULAR
Antalya'da Nazime Baki Saatcioğlu Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri engellileri daha iyi anlayabilmek için özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Öğrenciler okullarındaki sıradan bir günü engelli gibi geçirdi.