X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Demokratlardan Çalıkuşu cevabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Demokratlardan Çalıkuşu cevabı

  • Giriş Tarihi: 6.6.2015
Demokratlardan Çalıkuşu cevabı
Demokratlardan Çalıkuşu cevabı

CHP'nin 6'ncı sıra adayı Figen Çalıkuşu'nun Serik'te söylediği, "Ben de Demokrat Parti'den (DP) geldiğim için DP'liler oylarını CHP'ye verecek" sözlerine, DP'den sert cevap geldi. DP Antalya İl Başkanı Hasbi Ünal, hem Çalıkuşu'yu, hem de buluşmayı organize eden DYP Serik İlçe eski Başkanı İbrahim Durmaz'ı eleştirdi.

BU SİYASİ BİR TAKTİKTİR

Hasbi Ünal, her iki ismin de yıllar önce partilerinden ayrılarak CHP ile birliktelik içine girdiklerini söyledi. Hasan Subaşı'nın önerisi ile Figen Çalıkuşu'nun DP'ye üye olarak kabul edildiğini anlatan Ünal, "Figen Çalıkuşu, bir süre sonra partiyi bırakarak CHP'den aldığı teklifi değerlendirmiş, CHP Belediye Meclis üyesi olmuştur" dedi.

SANDIKLAR AÇILINCA GÖRÜLÜR

Hem Figen Çalıkuşu'nun hem de İbrahim Durmaz'ın DP ile bir ilgisinin ve gönül bağının kalmadığını vurgulayan Hasbi Ünal, "Figen Çalıkuşu'nun 'DP'liler benim için CHP'ye oy verecekler' sözünün gerçekle bağdaşır bir yanı bulunmamaktadır. DP'liler, demokrat kalanlar, yine bir aradadır ve nereye oy verecekleri 7 Haziran'da sandıkları açıldığında görülecektir" dedi.