X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fatma Nine seferberliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fatma Nine seferberliği

  • Giriş Tarihi: 20.6.2015
Fatma Nine seferberliği
Fatma Nine seferberliği

Demre'nin Yavu Mahallesi'nde 66 yıl sonra kavuştuğu suyla Büyükşehir Yasası'nın sembolü haline gelen Fatma Nine'ye, Türel bir kez daha yardım eli uzattı

20 yaşında gelin geldiği evine 66 yıl sonra su bağlanması ile Yeni Büyükşehir Yasası'nın sembolü haline gelen Fatma Nine geçtiğimiz günlerde oğlu ile birlikte hastalandı. Fatma Nine'nin sağ ayağı kısmi felç olurken oğlu Osman Düngüllü şeker komasına girdi. Fatma Nine'nin rahatsızlandığını öğrenen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Demre Koordinatörü Veli Sertbaş'a tüm tedavilerin yapılması için talimat verdi.

SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Demre Koordinatörlüğü ekipleri, Demre Yavu Mahallesi'ne giderek, Fatma Nine ve oğlu Osman'ı tedavi için Demre Devlet Hastanesi'ne götürdü. Fatma Nine ile şeker komasına giren Osman Düngüllü'yü, Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor Murat Kazım Kazan muayene etti. İlaç tedavisi uygulanan Fatma Nine ile Osman Düngüllü kısa süre sonra eski sağlığına kavuştu.

TÜREL OĞLUMA TEŞEKKÜR

Eski sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Fatma Nine, "Her iki oğlumun yemeklerini ben yapıyordum. Yürüyemeyince çok korktum, çok üzüldüm. Menderes oğlumdan Allah razı olsun. Beni unutmadı" dedi.