Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet yürüyüşü

Giriş Tarihi: 31.10.2015
Cumhuriyet yürüyüşü

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Antalya'da düzenlenen fener alayına katılanlar, 600 metrelik Türk bayrağı açtı. Cumhuriyet Meydanı'na kadar yapılan yürüyüş Volkan Konak konseriyle bitti

Antalya'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi. Fener alayı, Konyaaltı Beach Park girişinden başladı. Ellerinde fenerler ve Türk bayrakları taşıyan çok sayıda Antalyalı, Cumhuriyet Meydanı'na hareket etti. Fenerler ve 600 metrelik dev Türk bayrağıyla yürüyüşe katılan vatandaşlar, Konyaaltı Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

KUZEYİN OĞLU GÜNEY'DE

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, burada yaptığı konuşmada, "Osmanlı İmparatorluğu'ndan ayrılan Müslüman toplumların içerisinde en modern cumhuriyet, Atatürk Cumhuriyeti oldu. Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümünü ilelebet kutlayacağız" dedi. Programın son bölümünde Volkan Konak konser verdi. 'Kuzey'in oğlu' sevilen şarkılarının yanı sıra "Hangi ideolojiden olursanız olun hepinizi kucaklıyorum. Cumhuriyet Bayramı uygar insanların bayramıdır" sözleriyle de alkışlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz