X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hükümlüler artık çaresiz olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hükümlüler artık çaresiz olmayacak

  • Giriş Tarihi: 8.3.2016
Hükümlüler artık çaresiz olmayacak
Hükümlüler artık çaresiz olmayacak

Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Başsavcılığı arasında, eski hükümlüler ile denetimli serbestlik kararı verilen hükümlüleri tekrar topluma kazandırıp sosyalleşmesini sağlamak amacıyla işbirliği protokol imzalandı. Protokole Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı imza koydu.

BIRAKMAYIZ

BaşkanTürel, "Hükümlü vatandaşları geçmişte bir suç işledi diye sokağa bırakamayız. Sosyal belediyecilik adına yine fakirin fukaranın yanındayız. Ama hükümlülerin de iş bulması suretiyle topluma kazandırılması bizim için çok önemli" diye konuştu. Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı da Antalya'da 4 bin tutuklunun bulunduğuna dikkat çekerek "Bu kişiler cezaevinde de insan, cezaevinden çıktıktan sonra da insan. Eskiden iş yerlerinin belli sayıda eski hükümlü çalıştırma zorunluluğu vardı. Şu an bu kaldırıldı. Amacımız hükümlülerin cezaevlerine dönmesini engellemek" dedi.

ASMEK'TE

Protokol kapsamında; hükümlülerin ASMEK'lerdeki meslek kurslarından yararlanmalarına ve istihdam edilmelerine katkı sağlanacak. Çocukları, Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki bakım ve gündüz evleri ile kreşlerden faydalanabilecek. Ayrıca, isteyenler tiyatro gibi kültürel aktivitelerinden ücretsiz yararlanabilecek.