X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kepez’e büyük onur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kepez’e büyük onur

  • Giriş Tarihi: 15.4.2016
Kepez’e büyük onur
Kepez’e büyük onur

AK Parti, Kepez Belediyesi’nin, ’nin örnek aldığı ‘Kepez’in Yıldızları Spor ve Eğitim’ projesini lendirdi. Tütüncü, ödülünü Başbakan Davutoğlu’nun elinden aldı

Kepez Belediyesi, AK Parti'nin 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu kapsamında belediyeler arasında düzenlediği 'Gençlik' temalı yarışmadan le döndü. Kepez Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca düzenlenen yarışmaya, ilkokul ve ortaokulda okuyan 14 bin öğrenciyi futbolda yetenek taramasından geçirdiği projesiyle katıldı. 'nin de örnek aldığı 'Kepez'in Yıldızları Spor ve Eğitim' projesine 'özel jüri ödülü' verildi. Başkan Hakan Tütüncü, ödülü almak için Ticaret Odası Congresium'da düzenlenen AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'na katıldı. Tütüncü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de aralarında bulunduğu belediye başkanlarıyla birlikte ödülünü Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun elinden aldı. Davutoğlu, Kepez Belediyesi'nin sempozyumdaki standını da gezdi.

ÖDÜL KEPEZ İÇİN ONURDUR
Türkiye genelinde düzenlenen proje yarışmasında Kepez'e ödül verilmesinin önemli bir başarı olduğuna işaret eden Tütüncü, "Bu başarı Kepez takımının başarısıdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. Tütüncü, son iki yıldır ilk kademe okullarında yaptıkları yetenek taraması ile hem futbola ilgi duyan çocukları keşfettiklerini hem de çocukları sokağın kötülüklerinden koruduklarına işaret ederek, "Sokakta kirli bir dünya var. Eğer çocuklarımızı bir şeylerle meşgul edemezsek, Allah korusun çocuklarımız ergenlik dönemlerinde kendilerini ispatlamak için bazı kötü niyetli insanların ağına düşebilirler. Projemizle, çocuklarımızı sokağın kötü alışkanlıklarından koruyoruz" dedi.