X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hakan ÇATAL: Antalya’nın sembolü EXPO 2016 olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hakan ÇATAL: ’nın sembolü EXPO 2016 olacak

  • Giriş Tarihi: 22.4.2016

Evet şehri 'mıza sembol lazım.
Paris, Dubai, Londra, , Newyork, Moskova denince akla getirdikleri gibi Antalya deyince de akla anıtsal bir yapının gelmesi güzel olmaz mı?
Bence her şeyi hak eden Antalya, dünya şehri olma yolunda en iyiye layık ve Yeni Türkiye'nin yeni yüzü olacak.
Hani tribünler der ya:
AN-TAL-YA-LI-YIZ...
Amma ve lakin konunun özüne gelirsek şehrin hamileri spor için marka değeri olan çalışmalar yapmalılar. Şehirde spor bilirkişilerinden oluşan (içinde her branştan toplum tarafından kabul görmüş) etik kuruluna ihtiyaç var.
Şehrin spor lobi faaliyetlerini de bu kurulun takip etmesi gerek. Ama kontrollü bir yönetim sergilemesi kaydı şartıyla.
Federasyon seçimleri yaklaşıyor (Olimpiyatlardan sonra). Antalya'nın artık her branşta yönetim kurullarına yönetici vermesi gerekiyor. Bu Antalya'nın spor lobisi için şart. Bunu en çok deplasmana giden takımlar ve yöneticileri anlar. Yaşanan çaresizlikler, her branşta yaşanan haksızlıklar Antalya'nın spor yalnızlığını gösteriyor.
Zaten Antalya kendi içinde de çok sesli, bu da madalyonun öbür yüzü.
Bence Antalya için sporda birlik zamanıdır.
Yoksa açılan bu kadar tesis süs bahçesine döner.
Devletin kesesinden yani bizim cebimizden açılan bu tesislerin süsü, olmazsa olmazı insandır.
Şehrin dinamiklerini ve hamilerini Antalya'da Antalya için büyük bir spor çalıştayı düzenlemeye çağırıyorum sesimin yettiğince.
Konu basketbolu aştı ama biz sporu bir bütün düşünüyoruz. Her branştan aynı sesler yükselince seslendirmek zorunda kaldım. Yavaş yavaş bütün branşlar sezonu tamamlıyor.
Sezon içinde bütün branşlarda emeği geçen spor insanlarına, sporculara, gönlü spordan geçenlere, Antalya'ya katkı sağlayanlara şükranlarımı sunuyorum.
Atatürk'ün çocuklara armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.
EXPO 2016 Antalya ve ülkemize hayırlı olsun ve her Antalyalı en az bir defa ziyaret etsin. Sporla dolu bir ömrünüz olsun hoşçakalın...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.