Cennet koyda yakılmasın

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Cennet koyda ateş yakılmasın

Olimpos’ta yaşanan felaketinin ardından turizmci Mustafa Taşkın, ikinci bir yangın felaketi yaşanmaması için yetkilileri uyardı.

Antalya'nın Kumluca ilçesindeki tatil cenneti Olimpos'ta yaşanan felaketinin ardından turizmci Mustafa Taşkın, bölgede ikinci bir yangın felaketi yaşanmaması için yetkilileri önlem almaya çağırdı. 'Cennet Koyu' olarak da bilinen Adrasan'ın dünyaca ünlü Gemi Durağı Koyu'nda piknik yapılmasının bir felakete yol açabileceğine dikkat çeken Taşkın, "Bu koyda piknik yapılması, yakılması, hatta sigara içilmesi bile yasaklanmalı. Çam ağaçları, kuru ot, sahil iç içe girmiş durumda. Çam kırığı parçasından bile yangın riski çıkabilir" dedi.

GECE ÖNLEM ALINMALI
Adrasanlı turizmci Taşkın, Gemi Durağı Koyu'na giden yolun akşamları mutlaka denetim altına alınması gerektiğini belirtti. Burada kimliği belirsiz kişilerin veya mekan takımı tabir eden tiplerin akşamları alkol aldığını iddia eden Taşkın, "Yol, plajı geçince çamların arasında bitiyor. İnsanlar araçları ile gidiyor. Alkol alıp sigara izmaritlerini rastgele kuru otun ve çam ağaçlarının arasına atıyor. Bu nedenle bu koyu giden yolun da özellikle akşamları denetim altına alınması şart" diyerek tehlikeye dikkat çekti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Cennet koyda ateş yakılmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz