’da 416 kişi açığa alındı

Giriş Tarihi: 30.7.2016

Başarısız darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 416 kamu çalışanı açığa alındı. 187 kişi ile Milli Eğitim Müdürlüğü ilk sırada

'da FETÖ'nün başarısız darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 416 kamu çalışanı açığa alındı. İl genelinde 3 hakim ve 5 savcı, 128 emniyet, 187 Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanı görevden alındı.

HER KURUMDAN VAR
Operasyon kapsamında 11 Gıda- Hayvancılık İl Müdürlüğü, 6 Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, 2 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 2 Defterdarlık, 2 İl Jandarma Komutanlığı, bir Meteoroloji İl Müdürlüğü, bir Gar Müdürlüğü, 2 Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü, bir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 19 Müftülük, 16 Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, bir Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), bir belediye, bir Gölhisar Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, 7 Halk Sağlığı Müdürlüğü, 11 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, 6 İl Müdürlüğü ve bir Tapu Müdürlüğü personeli görevlerinden uzaklaştırıldı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur’da 416 kişi açığa alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz