fuar ihraç edecek

Giriş Tarihi: 27.10.2016
Antalya fuar ihraç edecek

Gümrük ve Bakanı Tüfenkci, YÖREX’i 2017’de yurtdışına taşımayı istediklerini, ’nin yöresel ürünlerinin uluslararası arenaya taşınacağını söyledi

Antalya Borsası öncülüğünde Odalar ve Borsalar Birliği'nin desteğiyle bu yıl 7'ncisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX kapılarını açtı. 71 ilden binlerce yöresel ürünü ziyaretçiyle buluşturan fuarın açılış kurdelesini Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türk Patent Enstitüsü (TPE) Başkanı Habip Asan ve SABAH yazarı Yavuz Donat birlikte kesti.

ULUSLARARASI ARENADA
Bakan Tüfenkci, küreselleşmeden kaynaklı tek tipleşmenin yöresel ürünlere talebi arttırdığını belirterek, "İnsanlar farklı tatlar arıyor. Bu, yöresel ürünler için önemli bir fırsattır" dedi. 2017 itibariyle YÖREX'in yurtdışına taşınmasının amaçlandığını açıklayan Tüfenkci, "Hükümet olarak, her türlü desteği verip bu fuarı yurt dışında da açacağız. Umuyorum ki buradaki yöresel ürünler de yurt dışında da gerekli ilgiyi görecektir" dedi.

150 BİN ZİYARETÇİ
Açılışın ardından Bakan Tüfenkci ve protokol fuar stantlarını gezdi. 'Sizin oraların nesi meşhur' sloganıyla düzenlenen fuarı 150 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 5 gün süresince 10.00- 20.30 saatleri arasında gezilebilecek fuara girişler de ücretsiz.
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya fuar ihraç edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz