X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Aksaray Belediyesi Kar İle Mücadele Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Belediyesi Kar İle Mücadele Ediyor

  • Giriş Tarihi: 19.2.2015 17:13
AKSARAY’DA KARLA KAPLANAN YOLLAR VE YAYA KALDIRIMLARI BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN TEMİZLENDİ, VATANDAŞLARIN ULAŞIMLARI KOLAYLAŞTIRILDI.
Aksaray Belediyesi Kar İle Mücadele Ediyor

’da karla kaplanan yollar ve yaya kaldırımları belediye ekipleri tarafından temizlendi, vatandaşların ulaşımları kolaylaştırıldı.
Kışa hazır olan Aksaray Belediyesi, kar yağışı ile birlikte tüm ekipleri seferber ederek vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için temizleme ve tuzlama çalışmaları başlattı. Gün içerisinde yoğun şekilde meydana gelen kar yağışı, şehri beyaz bir örtü ile kaplarken, Aksaray Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri daha önce olduğu gibi temizleme ve tuzlama çalışmalarına başlayarak tedbir aldı. Bu anlamda 4 adet Greyder, 2 adet tuzlama aracı, 4 adet Hidromek kepçe ve 30 kişilik ekip, merkez başta olmak üzere şehrin her bölgesinde çalışmalarını yürüttü. Greyderler, ana arter yollar başta olmak üzere şehrin merkezle bağlantısı olan işlek yollarda kar küreme çalışmalarını sürdürürken Tuzlama aracı da açılan yollarda tuzlama çalışması başlattı. Öte yandan, belediye bünyesinde oluşturulan 30 kişilik kar timi ise şehir merkezinde insanların yoğun olarak kullandığı kaldırımlarda temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
Kar yağışının devam ettiği anlarda sürekli hareket halinde olan ekipler, şehrin merkezindeki yaya kaldırımlar ve ana arterler başta olmak üzere her yerde gün boyunca kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.