X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Aksaray’da Köylere İskan Evleri Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Köylere İskan Evleri Yapılacak

  • Giriş Tarihi: 28.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AKSARAY ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜ HÜSNÜ YILDIZ, AKÇAKENT, ARMUTLU, DOĞANTARLA, İNCESU, KUTLU, YUVA, BOZCAYURT VE GÖZLÜKUYU KÖYLERİNE İSKAN EVLERİ YAPMAYI PLANLADIKLARINI İFADE ETTİ.
Aksaray’da Köylere İskan Evleri Yapılacak

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız, Akçakent, Armutlu, Doğantarla, İncesu, Kutlu, Yuva, Bozcayurt ve Gözlükuyu köylerine iskan evleri yapmayı planladıklarını ifade etti.
Vatandaşların iskan evlerine başvuru yapabilmeleri için öncelikle başvurdukları köyde en az 1 yıl ikamet etmiş olmaları gerektiğini ifade eden Hüsnü Yıldız, köy muhtarlarıyla da bir araya gelerek konu hakkında bilgilendirme toplantısı yaptıklarını belirtti. İskan için kurulacak arsanın devlet tarafından emlak piyasasının durumuna göre belirlenecek bir fiyatla 5 yıl taksitli verildiğini kaydeden Yıldız, iskan borçlanmasının da 10 taksit yapıldığını belirtti. İskan evlerine başvuran kişinin projeyi kendisinin yapabileceği gibi bir müteahhide de yaptırabileceğini söyleyen Hüsnü Yıldız, vatandaşların konu hakkında edinmek istedikleri bilgileri kendilerine ulaşarak alabileceklerini sözlerine ekledi.