X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Aksaray’da Kahvelerde Ramazan Canlılığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Kahvelerde Ramazan Canlılığı

  • Giriş Tarihi: 21.6.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
11 AYIN SULTANI MÜBAREK RAMAZAN AYININ GELMESİ İLE BİRLİKTE VATANDAŞLAR İFTAR SONRASI KENDİLERİNİ DIŞARIYA ATARAK AZ DA OLSA GECENİN İLERLEYEN SAATLERİNDE SERİNLEMEYE ÇALIŞIYOR.
Aksaray’da Kahvelerde Ramazan Canlılığı

11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının gelmesi ile birlikte vatandaşlar iftar sonrası kendilerini dışarıya atarak az da olsa gecenin ilerleyen saatlerinde serinlemeye çalışıyor.
Özellikle genç ve orta yaştaki vatandaşların bu konudaki ilk tercihleri ya park ya da kahvehaneler oluyor. Ramazan’da kahvehaneler gecenin geç saatlerine kadar dolup taşıyor. Sigara yasağının ardından müşterisizlikten yakınan kahvehanecilerin yüzü Ramazan ayı ile birlikte güldü. Kahvehaneci esnafı, iş yerlerinin sahura kadar açık kalmasına karşın işlerinin iyi olduğunu, vatandaşlardan yoğun talep olduğunu söyledi.
Ramazan ayının girmesi ve kahvehanelerin sahura kadar açık kalmasına müsaade edilmesi sonrası, müşteri sayısında büyük bir artış gözlendiğini ifade eden kahvehane sahipleri, "Vatandaşlar iftardan birkaç saat sonra kahvehanemize geliyor. Burada arkadaşları ile birlikte sahur vaktine kadar oyun oynuyor” dedi.
Kahvehanelere giden vatandaşlar ise kahvehanelerin ramazan ayında bir başka güzel olduğunu söyledi.