X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Amasya’da Festival Hazırlığı Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Festival Hazırlığı Başladı

  • Giriş Tarihi: 4.3.2015 12:03 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:58
TOPLANTIYA VALİ ÇOMAKTEKİN’İN YANI SIRA BELEDİYE BAŞKANI CAFER ÖZDEMİR, VALİ YARDIMCISI SUAT SEYİTOĞLU, İLÇE KAYMAKAMLARI VE KUTLAMA KOMİTESİ ÜYELERİ KATILDI.
Amasya’da Festival Hazırlığı Başladı

’da her yıl 12-22 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Amasya Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali kutlama komitesi toplantısı Vali İbrahim Halil Çomaktekin’in başkanlığında yapıldı.
Toplantıya Vali Çomaktekin’in yanı sıra Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, ilçe kaymakamları ve kutlama komitesi üyeleri katıldı.
Amasya’nın tarihte sayısız medeniyete ev sahipliği yaptığını ve Selçuklu ile Osmanlı İmparatorlukları döneminde ’şehzadeler şehri’ olarak önemli görevler üstlendiğini belirten Vali Çomaktekin, “Amasya Kurtuluş Mücadelesi için de çok önemli bir kilometre taşı olmuş ve Amasya Tamimi ile Milli Mücadele’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı şehir olmuştur. Bu anlamda her sene coşkuyla kutlanan 12-22 Haziran Amasya Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali’nin hazırlıkları için toplantımızı yapacak ve bu sene de aynı coşkuyla kutlamaları yapmak için komite üyelerimizle görüş alışverişinde bulunacağız” diye konuştu.
Toplantıda katılımcılar görüş ve önerilerini paylaştı.