X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Görme Engelli Aşıklardan Aşık Veysel Konseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Görme Engelli Aşıklardan Aşık Veysel Konseri

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
EĞİTİM FAKÜLTESİ KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ’NDEKİ PROGRAMDA GÖRME ENGELLİ AŞIKLAR YAKUP TEMEL VE CELAL YENİTÜRK İLE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ALİ KÖSE'NİN BAĞLAMALARI EŞLİĞİNDE SÖYLEDİKLERİ ‘UZUN İNCE BİR YOLDAYIM’ VE ‘KARA TOPRAK’ GİBİ AŞIK VEYSEL Ş
Görme Engelli Aşıklardan Aşık Veysel Konseri

Üniversitesi’nde ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’nun vefatının 42. yıl dönümü dolayısıyla görme engelli aşıklar Yakup Temel ve Celal Yenitürk’ün katılımıyla ’Aşık Veysel’i Anma ve Aşıklar Şöleni’ düzenlendi.
Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki programda görme engelli aşıklar Yakup Temel ve Celal Yenitürk ile üniversite öğrencilerinden Ali Köse’nin bağlamaları eşliğinde söyledikleri ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ ve ‘Kara Toprak’ gibi Aşık Veysel şiirleri izleyicileri duygulandırdı.
Program sonunda aşıklara Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Murat Gökdere, Amasya Orman İşletme Müdürü Mustafa Kotil, Genel Sekreter Hasan Özyurt tarafından üniversitemizin yeni başlattığı bir uygulama olan "En Güzel Hediye, En Güzel Miras: Bir Fidan Toprakla Buluşuyor" parolası kapsamında sanatçılar adına dikilen fidanın koordinatlarının yer aldığı sertifikalar verildi.