X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rektör Orbay Oylama Sonuçlarını Değerlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rektör Orbay Oylama Sonuçlarını Değerlendirdi

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
ORBAY, “AMASYA ÜNİVERSİTESİ GEÇMİŞTE NEREDEYDİ, ŞİMDİ NEREDE? GİBİ SORULARA CEVAP ARADIĞIMIZDA AMASYA ÜNİVERSİTESİ’NİN ÇOK ÖNEMLİ MESAFELER ALDIĞI KAMUOYU TARAFINDAN BARİZ OLARAK GÖRÜLMEKTEDİR. ÜNİVERSİTE ARTIK YIL İÇERİSİNDE DÜZENLEDİĞİ BİLİMSEL, KÜ
Rektör Orbay Oylama Sonuçlarını Değerlendirdi

Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, birinci geldiği rektör adaylığı oylamasındaki en önemli belirleyici rolün geçen dört yıllık süre içerisinde özlük haklarını savunmanın ve hakça uygulamanın, olaylara ve kişilere karşı önyargısız yaklaşmanın, farklılıkları zenginlik görmenin, hoşgörü ve şeffaflığın, yeniliklere ve değişime açık olmanın önemli rol oynadığını söyledi.
2015-2019 dönemi için Amasya Üniversitesi rektör adaylarını belirleme seçiminin akademik olgunluk içerisinde tamamlandığını ve seçim sonucunda kendisinin yüzde 81 oranla 122 oy, diğer adaylar Prof. Dr. M. Kasım Karahocagil’in yüzde 14 oranla 22 oy, Prof. Dr. Ömer Küçük’ün ise yüzde 4 oranla 6 oy aldığını anlatan Prof. Dr. Orbay, “Amasya Üniversitesi geçmişte neredeydi, şimdi nerede? gibi sorulara cevap aradığımızda Amasya Üniversitesi’nin çok önemli mesafeler aldığı kamuoyu tarafından bariz olarak görülmektedir. Üniversite artık yıl içerisinde düzenlediği bilimsel, kültürel, sosyal, sportif faaliyetler ile ulusal ve uluslararası akademik faaliyetlerle anılır oldu. Kısacası Amasya Üniversitesi fiziksel ve zihinsel anlamda kentle bütünleşme noktasında önemli adımlar attı ve bugün bunun meyveleri ortaya çıkmaya başladı” diye konuştu.
Kendi döneminde hafızalardaki ‘Ulaşılamaz üniversite’ imajının da yıkıldığını vurgulayan Orbay, “Sadece akademik dünyada değil tüm kamu-kurum kuruluşları ve STK’lar için ‘Bizim üniversitemiz’ kavramı ortaya çıktı. Şimdiden seçim sonuçları üniversitemize, şehrimize, bölgemize, ülkemize ve üreteceği değerler ölçüsünde tüm insanlığa hayırlı olsun” şeklinde konuştu.