X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vali Çomaktekin’den ‘Gözün Aydın’ Ziyaretleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vali Çomaktekin’den ‘Gözün Aydın’ Ziyaretleri

  • Giriş Tarihi: 28.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 10:22
HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ ÖNER NERGİZ’DEN PROJENİN DETAYLARI HAKKINDA BİLGİLER ALAN VALİ ÇOMAKTEKİN, SEVİLAY ESKİ İLE BEBEĞİ ECRİN VE ŞÜKRAN BÜLBÜL İLE BEBEĞİ SAFİYE'Yİ EVLERİNDE ZİYARET EDİP ANNELERE ÇİÇEK VERİP ÇOCUKLARINA DA ALTIN HEDİYE ETTİ.
Vali Çomaktekin’den ‘Gözün Aydın’ Ziyaretleri

Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün uyguladığı ‘Gözün Aydın Projesi’ kapsamında kısa süre önce bebekleri olan iki aileyi ziyaret etti.
Halk Sağlığı Müdürü Öner Nergiz’den projenin detayları hakkında bilgiler alan Vali Çomaktekin, Sevilay Eski ile bebeği Ecrin ve Şükran Bülbül ile bebeği Safiye’yi evlerinde ziyaret edip annelere çiçek verip çocuklarına da altın hediye etti. Projenin ildeki tüm yeni doğum yapmış anneleri evinde ziyaret ederek anne ve bebek sağlığına katkı sağlanmayı amaçladığını anlatan Çomaktekin, “Proje ile ayrıca ilgili personel anne sütünün önemi, bebek bakımı, aşılar, ek gıdalara geçiş gibi konularda ve yaşanabilecek her türlü sorunlara karşı annelere eğitim verecektir” dedi.
Yeni doğan ziyaretlerinde bebek ve lohusa izlemlerini annenin daha rahat olduğu ev ortamında gerçekleştirdiklerine değinen Halk Sağlığı Müdürü Nergiz de, “Anne sütünün önemi, annenin lohusalık döneminde beslenmesi, bebek bakımı, aşılar, emzirme, ek gıdalara geçiş gibi konularda ve yaşanabilecek her türlü sorunlarda anneye eğitim vermekteyiz. Ayrıca emzirme tekniklerini, anneye uygulamalı olarak göstererek yeni doğanın ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesinin önemini anlatmaktayız. Sağlıklı bebekler sağlıklı nesiller demektir. Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak tüm bebeklerimize sağlıklı bir gelecek diliyoruz” diye konuştu.