X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mehmet Sarı’dan Amasya Üniversitesine Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mehmet Sarı’dan Üniversitesine Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 27.5.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 12:07
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) AMASYA MİLLETVEKİLİ ADAYI MEHMET SARI, AMASYA ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET ETTİ.
Mehmet Sarı’dan Amasya Üniversitesine Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Adayı Mehmet Sarı, Amasya Üniversitesini ziyaret etti. Sarı, Amasya İmam Hatip Lisesi’nden tarih hocası olan Yrd.Doç. Dr. Ahmet Semerci ile karşılaşıp elini öptü.
7 Haziran seçimlerine 15 günden az bir süre kala MHP Milletvekili Adayı Mehmet Sarı, MHP Amasya İl Başkanı Kadir Kutay Samsun, Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Veysel Saka ve çok sayıda partili Amasya Üniversitesi’ni ziyaret etti. Mehmet Sarı, kısa bir süre önce üniversite rektörlük görevine; 153 öğretim görevlisinin katıldığı seçim sonrası 122 oy alan ve Cumhurbaşkanı tarafından tekrar atanan Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret etti ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Sarı, yerleşkedeki fakülteleri gezerek öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Sarı, fakülte bahçesinde öğrencilerle hoş sohbetler yaptı.
MHP Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı, üniversite bahçesinde Amasya İmam Hatip Lisesinden Tarih hocası olan ve şu an Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalında görev yapan Yrd.Doç. Dr. Ahmet Semerci ile karşılaştı. Sarı, eski hocasını karşısında görünce duygulu anlar yaşadı. Ahmet Semerci’nin elini öpen Sarı, hocasıyla sohbet ederek hasret giderdi. Semerci, eski öğrencisi Mehmet Sarı’yı mecliste görmek isteğini ve Amasya’nın öz evladının Amasyalıları en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.
Üniversitedeki resim sergisini gezen Mehmet Sarı, üniversiteli kızların isteği üzerine ’özçekim’ çektirdi.