X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eğitimde işbirliği için protokol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Eğitimde işbirliği için protokol

  • Giriş Tarihi: 9.2.2013

Bakan Nabi Avcı, yükseköğretim kurumlarının eğitimde liderlik yapması gerektiğini belirterek "Üniversiteler bulundukları çevrede toplumsal algının değişimine hizmet edecek" diye konuştu

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ankara, Gazi ve Yıldırım Beyazıt üniversiteleri "Eğitimde İşbirliği Protokolü" imzaladı. Projeyle, öğretmenlik uygulamaları daha etkin hale getirilmesi, zumre çalışmalarında yükseköğretim kurumlarından destek alınması, kurumlararasında işbirliği ve araştırma yapılması hedefleniyor.

"ALGI HIZLA DEĞİŞECEK"
Protokolün imza törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Metin Doğan ile Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan katıldı. Bakan Nabi Avcı, "Üniversitelerimizin toplumsal sorumluluk anlayışıyla eğitimde liderlik yapması ve inisiyatif alması bulundukları çevrede toplumsal algının hızla değişimine de hizmet edeceğine inanıyorum" dedi. Avcı, üniversitelerin eğitim-öğretim, araştırma gibi temel işlevlerinin yanında, toplumun çözüm bekleyen sorunlarına eğilmesinin büyük öneme sahip olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Üniversitelerimizin fildişi kulelerinden çıkıp toplumla, ilgili sektörlerle diyalog ve yakınlaşma çabası içinde olması üniversitelerden beklenti ve umutları çoğaltıyor. Bu diyalogların sinerji oluşturacağından kuşku duymuyorum."

SOSYAL ETKİNLİK YAPILACAK

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ise üniversitelerle imzalan protokolle öğretmenlik uygulamalarının etkin hale getirilmesinde hizmet içi eğitimler verileceğini belirterek, "Bu kapsamda akademik destek, zümre çalışmalarında üniversitelerle işbirliği, araştırma konularının tespiti ve bunlara ilişkin çalışmalarla üniversite öğrencileriyle bakanlığa bağlı okullardaki gençler arasında sosyal etkinlikler düzenleme amaçlanıyor" dedi.