X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eryaman'da gerçeği aratmayan tatbikat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Eryaman'da gerçeği aratmayan tatbikat

  • Giriş Tarihi: 2.3.2013

Senaryo gereği mahsur kalan öğrenciler, pencereden indirilerek kurtarıldı. "Kıtır" isimli köpeğin eşlik ettiği çalışmalar ilgi çekti

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında deprem tatbikatı düzenledi. İlkokul öğrencilerine yönelik tatbikatta senaryo gereği mahsur kalan öğrenciler halatla pencereden aşağı indirildi.

UYGULAMALI ANLATIM
AFAD, Eryaman Cahit Zarifoğlu İlkokulu'nda deprem tatbikatı yaptı. 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen tatbikatta, acil durum alarmının ardından okuldaki öğrenci ve öğretmenden oluşan toplam 960 kişi binadan çıkarıldı. Arama kurtarma ekipleri tarafından deprem anında neler yapılması gerektiğinin anlatılmasının ardından deprem anında yapılacak hareketler uygulamalı olarak öğrencilere aktarıldı. Senaryo gereği okulun hasar gören bölümlerinde mahsur kalan öğrenciler, yaralı taşıma usulleriyle binadan çıkarıldı. Okulun 3. katından AFAD ekibinin yaralıyı kendisiyle birlikte halatların yardımıyla aşağıya indirmesi ise öğrenciler tarafından büyük bir dikkatle izlendi.