Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özellerde "fark" yüzde 200 artacak

Giriş Tarihi: 22.5.2013

Torba Kanun Tasarısı özel hastanelere yarayacak. Tasarının yasalaşması halinde özel hastanelerin aldığı fark oranı artabilecek

Özel Hastanelerin, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Sağlık Bakanlığı'na yaptığı "geçinemiyoruz" baskısı işe yaradı. Hükümet, Torba Kanun Tasarısı'nın içine özel hastane farkları ile ilgili artışı da koydu. Hükümet, özel hastanelere "SGK'nın muayene, ameliyat, tahlil ve tetkik fiyatlarını ya da hastadan alacağımız farkları artırın" talebinde bulundu. Özel hastaneler ise hastadan alacağı farkı yükseltmeyi seçti.

İKİ KATINA ÇIKABİLECEK
Torba Kanun Tasarısı'na konulan madde ile özel hastanelerin vatandaştan en fazla yüzde 90 aldığı fark ücreti yüzde 200'e kadar çıkabilecek. Ancak kanunun yasalaşması özel hastaneler için yeterli olmayacak. Kanunun yasalaşmasının ardından Bakanlar Kurulu'nun özel hastanelerin farklarını artırması için karar vermesi beklenecek. Bakanlar Kurulu'nun kanun tasarısındaki rakamı aynen onaylaması halinde özel hastaneler hastadan bugün aldığı ücretin iki katını talep edebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özellerde "fark" yüzde 200 artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz