X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 7 tonluk kartal Mamak'a kondu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

7 tonluk kartal Mamak'a kondu

  • Giriş Tarihi: 22.10.2013

Kartaltepe'ye, 7 tonluk kartal figürü yerleştirildi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, yatırımları inceledi

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım ile birlikte ilçenin en büyük yatırımlarından olan Kartaltepe Kentpark'ta incelemelerde bulundu. Kartaltepe'nin adını temsilen alana hakim bir tepeye 7 tonluk kartal figürü yerleştirildi. 150 dönüm alana sahip parkın yapımının yüzde altmış beş seviyesine ulaştığını kaydeden Akgül, yatırım içerisinde birçok imkanın bir arada bulunduğunu söyledi.

DEĞİRMEN DE VAR

Türkiye'nin ilk 'Çocuk Müzesi'nin de yer aldığı parkın dev bir rekreasyon alanı olarak hizmet vereceğini kaydeden Akgül, yatırım tamamlandığında Mamak'ın en büyük kent meydanına kavuşacağını söyledi. Modern ve tarihi konseptin iç içe yer aldığı Kartaltepe Kentpark'ta spor alanları, koşu yolları, seyir terasları, kafeteryalar, Pierre Lotti benzeri açık hava Türk kahvehanesi, değirmen, müze, seyir tepesi ve otopark yer alıyor.

GONDOLLA GEZİLECEK
Mamak'a ayrı bir hava katacak Kartaltepe Kentpark'ın ikinci etabında ise Hatip Çayı'nın proje içinde kalan bölümü temizlenerek, su aktivitelerine yer verilecek. Ankaralılar oluşturulan gölette gondolla gezme imkanı bulacak. Tesislerin bölgeye prestij kazandırdığını vurgulayan Akgül, "Değirmen kafenin inşaatı ve parkın peyzaj çalışmaları devam ediyor. Çocuk Müzesi'nin yapılacağı blokların da ince işleri tamamlanmak üzere. Mamak bu yatırımlarladeğişiyor" diye konuştu.