X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Maliye Bakanlığı, kira bedellerini belirledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Maliye Bakanlığı, kira bedellerini belirledi

  • Giriş Tarihi: 11.1.2014

Maliye Bakanlığı, 15 Ocak 2014'ten itibaren kamu konutlarından alınacak aylık kira bedelleriyle ilgili karar aldı. Maliye Bakanlığı'nın Milli Emlak Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğ ile kamu konutlarının aylık kira bedelleri belirlendi. Buna göre yurt içinde bulunan kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri konutlardan aylık her bir metrekare için 1.35 TL olacak. Kalorifersiz konutlarda her bir metrekare için 2.11 TL, kaloriferli konutlarda her bir metrekare için 2.77 TL kira bedeli alınacak.

İLAVE BEDEL İSTENECEK
Belirlenen kira bedellerine ek olarak aylık her bir metrekare için belirtilen tutarlarda ilave bedel alınacak. Kaloriferci, kapıcı ya da her ikisinin de kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılandığı konutlardan metrekare başına 0.25 TL ek para istenecek. Elektrik ve su bedellerinin tespitinde, kurumlarca yapılan gerçek giderlerin dikkate alınarak kullanıcılarından tahsil edilmesi esas olacak. Elektrik ve suyun hizmet binasından karşılandığı konutlardan da ek bedel istenecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.