Halide Nine'ye 100. yaşgünü kutlaması

Giriş Tarihi: 26.1.2014

Seyranbağları Huzurevi'nde kalan 100 yaşındaki Halide Nine için doğum günü düzenlendi. Bakan Ayşenur İslam, Halide Nine ile birlikte pasta kesti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Seyranbağları Huzur Evi'ni ziyaret etti. Bakan İslam, burada 100 yaşına giren Halide Sezen için hazırlanan doğum günü kutlamasına katıldı. Asırlık çınar, doğum günü pastasını Bakan İslam ile birlikte kesti. Halide Nine, doğum günü pastasını Bakan İslam'ın elinden yedi. Çok mutlu olduğunu belirten Halide Nine, böyle bir doğum günü kutlaması yapıldığı için teşekkür etti.

SORUNLARINI DİNLEDİ

Huzurevinde kalan yaşlılarla tek tek tokalaşarak sohbet eden Bakan İslam, huzurevi sakinlerinin talep ve isteklerini dinledi. İslam, daha sonra 100 yaşına giren Halide Nine'nin yanına oturdu. Onunla bir süre sohbet eden İslam, "İnsan ömrünün yavaş yavaş uzuyor olması, Türkiyemiz'de yaşlılık oranının yükselmesi aslında sosyal ve sağlık politikalarımızın, bütün sorunlara insancıl yaklaşımımızın bir sonucu" dedi.

'HAYATTAN ZEVK ALMALILAR'
1930'lardan bu yana yapılan istatistiklere bakıldığında genç ve yaşlı nüfusun giderek artmakta olduğunun görüldüğünü vurgulayan Bakan İslam, "Bu bizim için önemli bir veri. Elbette yaşlı insanlarımızın hayatın içinde, hayata katılarak, hayattan zevk alarak yaşamalarını arzu ediyoruz. Onun için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. İçinde bulunduğumuz kurum da bu gayretler sonucu kurulmuş iyi ve güzel kurumlarımızdan bir tanesi" şeklinde konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Halide Nine'ye 100. yaşgünü kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz