X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nikahı kıydı 3 çocuk dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nikahı kıydı 3 çocuk dedi

  • Giriş Tarihi: 7.4.2014

Belediye Başkanı olduktan sonraki ilk nikahını kıyan Tuncay Acehan, çiftlere "üç çocuk" tavsiyesinde bulundu

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan göreve başladıktan sonra belediye başkanı olarak ilk nikahını kıydı. Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde bulunan Nikah Salonu'nda Uğur Sarıtaş ile Ebru Sarıtaş çiftinin nikahını kıyarak çifti kutlayan Acehan, daha sonra Nursen Bayraktar ile İbrahim Bayraktar çiftinin de nikahını kıydı. Acehan, "Bu bizim ilk nikahımız. Evlilik müessesinde her iki tarafın da fedakarlık ve özveri göstermesi gerekir. Çiftler birbirlerini sevip saymalıdır. Genç çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum" dedi.

"ÜÇ ÇOCUK"
Çiftlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önerilerini hatırlatan Acehan, "Sayın Başbakanımızın önerisini hatırlatmak istiyorum. En az 3 çocuk yapmanızı öneriyoruz" dedi.

AİLE CÜZDANI BAYANLARA
İlçede nikah bereketi olduğunu belirten Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, 10 ayrı nikah olduğunu ve davet edildiği nikahları, programı elverdiği sürece mümkün mertebe kendisinin kıymaya çalıştığını ifade etti. Nikah cüzdanında her zaman bayanlara öncelik verilmesi gerektiğine de işaret eden Acehan'a kadın misafirler alkışlarla destek verdi. Nikah töreni ardından davetlilere çikolata ikram edilirken Başkan Acehan, günün anısına aile ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.