X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Halk otobüslerine yaptırım geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Halk otobüslerine yaptırım geliyor

  • Giriş Tarihi: 14.5.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yolcuların hayatını tehlikeye atan özel halk otobüslerine hizmetten men ve ruhsat iptali gibi cezalar verileceğini söyledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, özel halk otobüsü şoförlerinin, yolcuların hayatını tehlikeye atan kural ihlallerine sert cezalar uygulanacağını açıkladı. İlk hatada "1 ay hizmetten men", ikinci hatada ise "ruhsat iptali" cezası verileceğini belirten Gökçek, "Üzücü olaylar maalesef bizi tedbirler almaya zorluyor" dedi.

KAMERA TESPİT ETTİ
Özel halk otobüsünde bir yolcu kamerası ile tespit edilen ve kamuoyuna yansıyan kural ihlallerine dikkat çeken Gökçek, "Bir özel halk otobüsü şoförü seyir halindeyken hem aracı tehlikeli bir biçimde kullanıyor hem de telefonla konuşuyor, sonra da muavine aracın GPS fişini çektiriyor. Bir yolcumuz da bunu fotoğrafla tespit ediyor. Maalesef bu tür üzücü olaylar sıklıkla kulağımıza gelmeye başladı. Daha da üzücü olayların yaşanmaması için sert tedbirler almaya mecbur kaldık" diye konuştu.

"DUYARLILIK BEKLİYORUZ"
Tespit edilen kural ihlallerine kesinlikle müsamaha göstermeyeceklerini vurgulayan Gökçek, şunları söyledi: "Özel halk otobüslerinin, bu tür içindeki yolcuların hayatını tehlikeye atan ve kötü niyetli davranışlarına kesinlikle izin vermeyeceğiz. İlk hatalarını tespitimizde 1 ay hizmetten men cezası, ikinci hatalarını tespitimizde ise ruhsat iptali cezası vereceğiz. Bu konuda vatandaşlarımızdan da duyarlılık bekliyoruz."