Mardin'e hayran kaldılar

Giriş Tarihi: 9.7.2014

Altındağ Belediyesi'nin kültür gezileri kapsamında Mardin'e giden vatandaşlar, şehre hayran kaldıklarını dile getirdi

Türkiye'nin dört bir yanını gezme imkanı bulan Altındağlılar, Mardin'e doyamadı. Altındağ Belediyesi'nin düzenlediği Mardin gezisine katılan ilçe sakinleri, Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'ye teşekkür etti. Geziye katılan Altındağlılar, profesyonel rehberler eşliğinde şehrin tüm tarihi ve turistik yerlerini gezdi, en iyi otellerde konakladı.

HERKES MUTLAKA GÖRMELİ

Veysel Tiryaki, kültür gezileri düzenlediklerini anlatarak, "Biz insanları Marmaris'e, Bodrum'a, Antalya'ya götürmüyoruz. Gezilerin hepsi kültürel amaçlı. Bu gezileri Altındağ Belediyesi'nin yürüttüğü eğitim çalışmalarının bir parçası olarak görüyorum. Türkiye'de yaşayan herkesin bu tarihi ve turistik yerleri mutlaka görmesi gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

DİNLERİN BİRLEŞTİĞİ YER
Aktaş Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Leyla Akyol, "Mardin değişik dinlerin birleştiği bir şehir… Bir yanda cami, bir yanda kilise, herkesin bir arada yaşadığı, insanların farklı şekillerde ibadetlerini yerine getirdiği bir şehir" dedi. Meral Zara ise Mardin ile ilgili "Taşların kendini anlattığı bir yer. Herkesin görmesini tavsiye ederim. Herkes birbiriyle hoşgörü içinde yaşıyor" diyerek düşüncelerini anlattı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin'e hayran kaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz