Kutlu zamanlara sahne yolculuğu

Giriş Tarihi: 16.7.2014

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde sahnelenen "Kutlu Yolun İlk Yolcuları" adlı oyun, seyirciye zamanda yolculuk yaptırdı

Yenimahalle Belediyesi bu yıl da yaptığı etkinliklerle vatandaşlara unutulmaz Ramazan akşamları yaşatıyor. İslamiyet'in doğuşu ve Peygamberimizin hayatını konu alan, Çağrı filminden alıntılarla geçmişi izleyenlere aktaran "Kutlu Yolun İlk Yolcuları" adlı tiyatro oyunu, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde "perde" dedi.

ANKARA'DA İLK KEZ SAHNELENDİ
İslamiyet'in Hz. Muhammed'in önderliğinde doğup yayılmasını konu alan tiyatro oyunu, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Kullanılan 3 boyutlu dekorlarla seyircisini o günlere götüren oyun, dakikalarca ayakta alkışlandı. Yapımcılığını Beyaz Düşler Prodüksiyon'un üstlendiği oyun, Ankara'da ilk kez Yenimahalle Belediyesi salonlarında sahnelendi.

20 TEMMUZ'DA TEKRARI VAR
Ankara'nın en büyük sahnelerinden birine sahip Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, oyun için kullanılan dekorlarla sinema setlerini aratmadı. 50 kişilik profesyonel oyuncu kadrosu ve gerçekçi 3 boyutlu sahne dekorlarıyla izleyenlere farklı bir atmosfer yaşatan oyun, kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için 20 Temmuz'da yeniden sahnelenecek.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kutlu zamanlara sahne yolculuğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz