X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dede torunun acısı yürek yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dede torunun acısı yürek yaktı

  • Giriş Tarihi: 18.9.2014

Tarlada kaldıkları çadırda sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen tarım işçisi dede ile torunu feci şekilde öldü

Mardin'den ekmek parası uğruna Beypazarı'na gelen mevsimlik tarım işçisi 62 yaşındaki Mehmet Aba ile torununun yaşadığı dram yürekleri dağladı. Karın tokluğuna çalıştıkları tarlada uyumak için kurdukları çadır, onlara mezar oldu. Gece üşüyünce soba yakan Mehmet Aba ile torunu Rojda Aba, (15) karbonmonoksitten zehirlenerek can verdi. Aynı çadırda bulunan Mehmet Aba'nın kızı Kadriye Aba (30) ise baygın vaziyette bulundu. Tahirler Mahallesi'nde, sabah saatlerinde tarlaya giden vatandaşlar yerde yatan 3 kişiyi fark ederek durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri, yerde yatanlardan 2'sinin öldüğünü birinin ise baygın olduğunu belirledi. Cesetlerin Mardin Mazıdağı'ndan mevsimlik tarım işçisi olarak gelen Mehmet Aba ile torunu Rojda'ya ait olduğu, baygın haldeki kadının da Mehmet Aba'nın kızı Kadriye Aba olduğu tespit edildi. Aba'nın, kaldırıldığı Ankara Numune Hastanesi'nde yoğun bakımda olduğu ve hayati riski bulunduğu öğrenildi.

Çadırdan çıktı kurtulamadı

Ailenin kendi imkanlarıyla çadırdan çıktığı tespit edildi. Kadriye Aba, ilk müdahalenin ardından hava ambulansıyla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, orandan da Numune Hastanesi'ne sevk edildi. Dede ile torunun cesetleri ise Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.