9 yıl sonra kavuştu ama...

Giriş Tarihi: 14.9.2015
9 yıl sonra kavuştu ama...

Mekke'deki faciada hayatını kaybeden Beypazarılı hacı adayı Metin Yazgan'ın oğlu İsa Yazgan, anne babasının hacca gitmek için yıllarca beklediğini söyledi

Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde etkili olan fırtına nedeniyle Kâbe'de yaşanan vinç kazasında Beypazarılı hacı adayı Metin Yazgan'ın yaşamını yitirdiği haberini alan ailesi hüzün yaşıyor. Eşi Emine Yazgan ile hac görevi için Kabe'ye giden ve meydana gelen kazada ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği belirtilen 65 yaşındaki Yazgan'ın Hacıkara Mahallesi'ndeki evi, taziye için gelenlerle doldu. Metin Yazgan'ın oğlu İsa Yazgan, anne ve babasının hacca gitmek için 9 yıl beklediklerini belirterek, "Dün cuma namazından sonra babamla görüşemez olduk" dedi.

"ANEME GÖTÜRÜN"
Oğul İsa Yazgan daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: "Acı haber, akşam saat 22.00 sıralarında geldi. En son görüşmemizde babam, tavafa girdiklerini ve iyi olduklarını söyledi, 'Bol bol dua ediyoruz' dedi. Annemle babam hacca gitmek için yıllarca beklediler. Allah, kutsal topraklarda aldı. Allah'ın takdiri öyleymiş. Devlet büyüklerinden ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan istirhamımız, beni yalnız kalan annemin yanına götürmeleri."
ARKADAŞINA GÖNDER
9 yıl sonra kavuştu ama...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz