Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak'tan Bayırbucak Türkmenlerine yardım eli

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Mamak'tan Bayırbucak Türkmenlerine yardım eli

Mamak Belediyesi, Suriye'de zor durumda bulunan Bayırbucak Türkmenleri'ne Meclis'te alınan kararla yardım elini uzatıyor

Türk Kızılayı ile işbirliği yapan Mamak Belediyesi özellikle zorlu kış şartlarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde yoğun çatışmaların yaşandığı Bayırbucak bölgesinde yaşayan Türkmenlere kuru gıdadan giyeceğe birçok yardım toplayacak. Mamak Belediye Meclisi'nden oy birliğiyle alınan kararla Türkmenlerin yanında olduklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Ülke olarak milyonlarca mazluma kucak açtık. Şimdi Suriye'de Bayırbucak Türkmenleri son derece zor bir durumda ve bizlerden yardım bekliyor. Bizler kendi soydaşlarımızın yanındayız. Mamaklı vatandaşlarımızın, esnafımızın karınca kararınca bu yardım kampanyasına katılımlarını bekliyoruz. Bayırbucak Türkmenleri sahipsiz değil" dedi.

YARDIMLAR HAYATİ ÖNEME SAHİP
Çocuk bezi, kuru gıda, battaniye, elektrikli soba, bot, kaban gibi malzemeler toplanarak ihtiyaç sahibi Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılacak. Yardım yapmak isteyen vatandaşlar yardımlarını Mamak Belediyesi'ne ve Zabıta Müdürlüğü'ne teslim edebiliyor. Ulaşım sıkıntısı çeken vatandaşların yardımları ise ekiplerle evlerinden alınabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak'tan Bayırbucak Türkmenlerine yardım eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz