X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yükseliş devrini mania engelliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yükseliş devrini mania engelliyor

  • Giriş Tarihi: 11.6.2016
Yükseliş devrini mania engelliyor
Yükseliş devrini mania engelliyor

ATO Başkanı Salih Bezci, başkent “mania planı”nın kentsel gelişime engel olduğunu belirterek, planın koşullara göre yeniden değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi

Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, uçuş güvenliği için yeni yapılacak binaların en fazla çıkacağı yükseklik kodlarını gösteren "Mania Planı"nın kentsel gelişim açısından engel oluşturduğunu belirterek, "Planın günün koşullarına göre yeniden değerlendirilmesi gerekiyor" ifadesini kullandı. ATO'dan yapılan açıklamaya göre, Bezci, beraberindeki heyetle Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ATO'nun çalışmaları hakkında bilgi veren Bezci, Ankara'dan üç saatlik uçuşla ulaşılabilecek çok sayıda başkent olduğunu ancak bunların çoğuna aktarmalı gidilebildiğini ifade etti. Bezci, Esenboğa'dan yurt dışına doğrudan uçuş yapılan yer sayısının artırılması konusunda Bakan Özhaseki'den destek istedi.

"ENGEL OLUŞTURUYOR"
Etimesgut Askeri Havaalanı'na ait "Mania Planı"nın kentsel gelişim açısından engel oluşturduğunu söyleyen Bezci, bu planın günün koşullarına göre yeniden değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Bezci ve beraberindeki heyet, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'yi de ziyaret etti. Bakan Tüfenkci, Türkiye'nin ihracatını artırmak için çalıştıklarını belirterek, reel sektörü destekleyen yatırım politikalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.