X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vali Topaca’dan gece denetimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vali Topaca’dan gece denetimi

  • Giriş Tarihi: 25.9.2016
Vali Topaca’dan gece denetimi
Vali Topaca’dan gece denetimi

Başkentin yeni valisi Ercan Topaca, 650 polisle 7 ilçede düzenlenen asayiş uygulamasına katıldı. Huzur Operasyonu sonucunda çeşitli suçlardan aranan 22 kişi gözaltına alındı

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, muhtemel olayları önleyebilmek, işledikleri suçlar nedeniyle aranan kişileri yakalamak ve halkın güvenli bir ortamda yaşamasını sağlamak amacıyla Çankaya, Altındağ, Mamak, Keçiören, Pursaklar, Yenimahalle ve Etimesgut ilçelerinde huzur operasyonu düzenledi. Operasyon kapsamındaki uygulamalara, 184 ekipte görevli bin 650 polis katıldı. Çankaya ve Altındağ'daki , Mithatpaşa, Tunus, Tunalı Hilmi, Esat ve Çankırı caddeleri ile Adakale ve Bestekar sokaklarında umuma eğlence yerlerindeki kişilerin kimlik sorguları gerçekleştirildi. Bu kişilerin üzerleri ve araçlarında da aramalar yapıldı. Ayrıca ekipler, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ) ve Ankara Garı'ndaki kişileri kimlik sorgulaması ve üst aramasından geçirdi.

22 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Diğer ilçelerin emniyet müdürlükleri de sorumluluk bölgelerinde denetimlerde bulundu. Kimlik sorgulamasına tabi tutulan 11 bin 763 kişiden bazı suçlardan arandığı tespit edilen 22'si gözaltına alındı. Ayrıca 13 kişiye de idari işlem uygulandı. Kontrol edilen 372 umuma açık mekandan 19'unun sahipleri hakkında idari işlem yapıldı. Yol uygulamalarında ise sorgulanan bin 372 araçtan 21'i ile ilgili ceza kesildi. Kişilerin üzerleri ve araçlarında yapılan aramalarda bir ruhsatsız silah, iki ruhsatsız av tüfeği, 8 kurusıkı tabanca, 25 dolu tüfek kartuşu ile 6 fişek ele geçirildi. Ankara Valisi Ercan Topaca ve Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Kızılay'daki uygulamaları denetledi. Topaca, yaptığı açıklamada, bu asayiş uygulamasının özel bir nedeni olmadığını söyledi. Çalışmanın, halkın güvenliğini sağlamak ve özellikle geceleri açık olan iş yerlerinin bulunduğu bölgelerde kamu düzenini bozacak faaliyetleri engellemek amacıyla planlandığını belirten Topaca, vatandaşların bu tür uygulamalardan endişe duymalarına gerek olmadığını dile getirdi.