X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emine Atasoy Kadınlar Günü’nü Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Emine Atasoy Kadınlar Günü’nü Kutladı

  • Giriş Tarihi: 7.3.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:08
TÜRKİYE SANAYİCİ İŞ KADINLARI VE İŞ ADAMLARI KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI NEZAKET EMİNE ATASOY, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI.
Emine Atasoy Kadınlar Günü’nü Kutladı

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların haklarını aramak, çalıştıkları işin karşılığı olan ücreti alabilmek ve doğum izni talepleriyle başlattıkları mücadele mirasının yıl dönümüdür. Kadınlar her zaman her açıdan dünyada ve kalplerde önemli bir yere sahiptir. Kadına yönelik şiddet ile kadının eğitime, çalışma hayatına ve siyasete katılımındaki engeller sadece kadın sorunu değil, tamamen ’toplum sorunu’dur. Kadına yönelik şiddet bir insanlık ayıbı ve insanlık dışı bir davranıştır" dedi.
İş Dünyasının Patronlarının Başkanı bir kadın olarak sözlerine ’’ Kadına Saygılı ol çünkü o İnsanoğlunun anasıdır’’( Hz. Ali) (r.a)" sözüyle devam ederek Toplumu kadınlara saygılı olmaya davet etti.