X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Üç Yeni Üniversite Kurulmasını Öngören Kanun Teklifi Meclis’te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Üç Yeni Üniversite Kurulmasını Öngören Kanun Teklifi Meclis’te

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 20:37
AK PARTİ GRUBU TARAFINDAN TBMM’YE SUNULAN KANUN TEKLİFİNE GÖRE BALIKESİR BANDIRMA, HATAY İSKENDERUN VE ANTALYA ALANYA’DA 3 YENİ ÜNİVERSİTE KURULMASINI ÖNGÖREN KANUN TEKLİFİNİN GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI.
Üç Yeni Üniversite Kurulmasını Öngören Kanun Teklifi Meclis’te

AK Parti Grubu tarafından TBMM’ye sunulan kanun teklifine göre Balıkesir Bandırma, Hatay İskenderun ve Alanya’da 3 yeni üniversite kurulmasını öngören kanun teklifinin görüşmelerine başlandı.
AK Parti grubu tarafından TBMM Başkanlığına sunulduktan sonra Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda görüşüldükten sonra kabul edilerek Genel Kurula gönderilen Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmelerine Genel Kurulda başlandı.
Teklife göre; Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulması, Hatay’ın İskenderun ilçesinde İskenderun Teknik Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulması, Antalya’nın Alanya ilçesinde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulması ve bu üniversitelere ait kadroların tahsisi öngörülüyor.