X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Keçiören Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Harekete Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Keçiören Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Harekete Geçti

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 12:10
KEÇİÖREN BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI KORUMAK İÇİN KATKI SUNMAYA DEVAM EDİYOR. KEÇİÖREN BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ, HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU (HAYTAP) VE BİR MARKETLER ZİNCİRİ İLE BİRLİKTE SOKAK HAYVANLARINI BESLEMEK İÇİN HAREKETE
Keçiören Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Harekete Geçti

Keçiören Belediyesi sokak hayvanlarını korumak için katkı sunmaya devam ediyor. Keçiören Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ve bir marketler zinciri ile birlikte sokak hayvanlarını beslemek için harekete geçti.
Projeyle son kullanma tarihi yaklaşmış ve raf ömrünü tamamlamak üzere olan gıda ürünleri sahipsiz sokak hayvanlarına ulaştırılıyor. Hem israfın önüne geçen hem de sokak hayvanlarının hayatta kalmasına yardımcı olan proje Keçiören Bağlum Bölgesinde uygulanmaya başlandı. 50-60 civarı sokak hayvanının tavuk ve tavuk ürünleri ile beslendiği etkinlikle hem ürünlerin bozulmadan küçük dostlarımıza ulaştırılması sağlanırken, hem de paylaşma kültürünün artması amaçlanıyor.
HAYTAP Temsilcisi Deniz Tokmak Ekinci, projenin Keçiören’de ve Türkiye genelinde devam edeceğini söyleyerek, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a desteklerinden dolayı da teşekkür ettiklerini özellikle belirtti.