X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mamaklı Kadınlar Kendi İşinin Patronu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mamaklı Kadınlar Kendi İşinin Patronu

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 14:47
AÇILDIĞI İLK GÜNDEN BU YANA MAMAKLI KADINLARIN UMUDU OLAN MAMAK BELEDİYESİ HANIMELLER ÇARŞISI TEZGAHLARINDA ÜRÜNLERİNİ SATAN MAMAKLI KADINLAR, AİLE MERKEZLERİ’NDE ALDIKLARI EĞİTİMİN HAKKINI VERİYOR.
Mamaklı Kadınlar Kendi İşinin Patronu

Açıldığı ilk günden bu yana Mamaklı kadınların umudu olan Mamak Belediyesi Hanımeller Çarşısı tezgahlarında ürünlerini satan Mamaklı kadınlar, Aile Merkezleri’nde aldıkları eğitimin hakkını veriyor.
Kendi yaptıkları el emeği ürünleri ve yöresel yiyecekleri satma imkanı bulan kadınlar hem kendi işlerinin patronu olmanın keyfini hem de ev ekonomisine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor. Her ayın ilk haftası Mamak Kültür Merkezi sergi salonunda açılan çarşıda başta Aile Merkezi kursiyerleri olmak üzere ev hanımları ve esnaflık yapan kadınlar hazırladıkları ürünleri satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Bu ay yeniden kapılarını açan çarşıda takı tasarım, örgü, sabun, keçe çanta gibi birçok geleneksel sanat hayat buldu. Yine kadınlar ürettikleri reçel, erişte, konserve, kuru gıda, el işi ürünleri ve organik gıdaları kendilerine ayrılan 20 stantta satışa çıkardı. Aile Merkezleri ve Hanımeller Çarşısı ile hayatlarının değiştiğini kaydeden kadınlar, herkesi Hanımeller Çarşısı’ndan alışveriş yapmaya davet ediyor.