X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Konya Gezisi Yüzlerini Güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Konya Gezisi Yüzlerini Güldürdü

  • Giriş Tarihi: 18.6.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 10:46
SOSYAL BELEDİYECİLİK ALANINDA YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA GENÇ, YAŞLI, ENGELLİ DEMEDEN HERKESİN YANINDA OLMAYI GÖREV BİLEN KEÇİÖREN BELEDİYESİ BU ALANDAKİ ÖRNEK ÇALIŞMALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ.
Konya Gezisi Yüzlerini Güldürdü

Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla genç, yaşlı, engelli demeden herkesin yanında olmayı görev bilen Keçiören Belediyesi bu alandaki örnek çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
Keçiören Belediyesi, Engelli Danışma Merkezi maddi durumu yerinde olmayan yaklaşık 50 çocuğu Konya gezisine götürdü. Günü birlik olan geziye katılan çocuklar çok iyi izlenimlerle dönüyorlar. Keçiören’den çıkamayan çocuklar için rehabilitasyon ve motivasyon amacı da taşıyan gezi sosyalleşmelerine de imkan tanıyor. Yılda 4-5 gezi düzenleyen Engelli Danışma Merkezi Yetkilileri, sosyal ve kültürel faaliyetlerin daha çok ilgi gördüğünü belirterek çocuklar için de terapi özelliği taşıdığına dikkat çektiler. Daha önce de Çorum, Çamlıdere,Beypazarı Gezileri düzenlediklerini ve bu yönde çok talep aldıklarını ifade ederek, özellikle ailelerin de bu gezileri desteklediklerini belirttiler.
Farklı kültürel değerleri ve tarihi yerleri yerinde görme fırsatı yakalayan çocuklar ise gezilerin sosyal yaşama katılmalarındaki önemini vurgulayarak devam etmesi temennisinde bulundular.