X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kazakistan’da Atırau Aile Tipi Yetim Çocuk Ve Gençler Köyü Devlet Kurumu’na Donanım Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kazakistan’da Atırau Aile Tipi Yetim Çocuk Ve Gençler Köyü Devlet Kurumu’na Donanım Desteği

  • Giriş Tarihi: 29.6.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 13:46
  • Haberler
  • Ankara Haberleri
  • Kazakistan’da Atırau Aile Tipi Yetim Çocuk Ve Gençler Köyü Devlet Kurumu’na Donanım Desteği
TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA) TARAFINDAN KAZAKİSTAN’DA ATIRAU EYALETİ GEOLOG KÖYÜNDE BULUNAN AİLE TİPİ YETİM ÇOCUK VE GENÇLER KÖYÜ DEVLET KURUMU’NA DONANIM DESTEĞİNDE BULUNULDU.
Kazakistan’da Atırau Aile Tipi Yetim Çocuk Ve Gençler Köyü Devlet Kurumu’na Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kazakistan’da Atırau Eyaleti Geolog köyünde bulunan Aile Tipi Yetim Çocuk ve Gençler Köyü Devlet Kurumu’na donanım desteğinde bulunuldu.
TİKA, Kazakistan’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Kazakistan’da Atırau Eyaleti Geolog köyünde bulunan Aile Tipi Yetim Çocuk ve Gençler Köyü Devlet Kurumu’na donanım desteğinde bulunuldu.
Aile Tipi Yetim Çocuk ve Gençler Köyü Devlet Kurumu 2001 yılında baş anne Sara Alpıskızı’nın desteği ile Atırau Eyaleti Geolog köyünde kuruldu. Birbirine bitişik toplam altı evden oluşan yetimhane anne babaları tarafından terkedilen ve yetim çocukların bulunduğu bölüm 60, gençlerin bulunduğu bölüm ise 25 kişi kapasiteye sahip. Söz konusu yetimhanede 42 çocuk ve 24 genç ikamet ediyor.
Yetimhanenin ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmasına rağmen yetersiz olması nedeniyle çocukların ve gençlerin daha iyi şartlarda yaşamaları ve bakımlarının sağlıklı yapılabilmesini teminen TİKA tarafından kanepe, halı, dolap, karyola, komodin, nevresim takımı ve ses sistemi desteğinde bulunuldu.
Gerçekleştirilen teslim töreninde Yetimhane yetkilileri ve bakıcı anneleri TİKA’ya ve Türkiye’ye teşekkürlerini iletmiş, yetimler ise hediye edilen ses sistemi ile kısa bir gösteri sundu.