X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çamlıbel’de Kadınlar Günü Kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çamlıbel’de Kadınlar Günü Kutlaması

  • Giriş Tarihi: 6.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:12
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇAMLIBEL AİLE EĞİTİM MERKEZİ’NDE DÜZENLENEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILAN KADINLAR HEM BİLGİLENDİ, HEM EĞLENDİ
Çamlıbel’de Kadınlar Günü Kutlaması

Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri devam ediyor.
Bir haftaya yayılan etkinlikler kapsamında Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı Aile Eğitim Merkezlerinde kadına şiddet, kadının toplumdaki rolü ve kadın hakları konusunda eğitim veriyor. Çamlıbel Aile Eğitim Merkezi düzenlenen etkinlikte kadınlar, kadın hakları ve kadına şiddet konularında bilgilendirildi. Avukat Evrim Çapuroğlu, kadınlara sahip oldukları sosyo-ekonomik, siyasi ve yasal hakları anlattı. Psikolog Zeliha Sevgi Ulutaş kadına yöneltilen şiddetin psikolojik boyutuna değindi. Seminerin sonunda kadınlara ebeveyn olarak şiddet eğilimli çocuk yetiştirmemek için anne babaya düşen görevler ve hatalı davranışlar hakkında bilgi verildi.
Eğitim merkezindeki kurslardan faydalanan kadınlar, ürettikleri el emeği göz nuru el işlerini de Kadınlar Günü etkinlikleri sergileme imkanı buldu. Kadınların kitre bebek yapımı, iğne oyası, amigurumi ve kırk yapma gibi el emeği ürünleri büyük beğeni topladı. Merkezde okul öncesi eğitim alan minikler de dilek ağacı yaparak, kadınların şiddetten uzak daha iyi şartlar altında yaşamaları yönündeki iyi temennilerini yazdılar.