X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dereceye Giren Kadınlar Ödüllerini Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dereceye Giren Kadınlar Ödüllerini Aldı

  • Giriş Tarihi: 7.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:12
MASİAD GİRİŞİMCİ İŞ KADINLARI KURULU TARAFINDAN BU YIL 6.SI DÜZENLENEN POTANSİYEL İŞ KADINLARI FUARININ ÖDÜL TÖRENİ KADIN TEMASI ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİLİRKEN, KADIN KONULU FOTOĞRAF VE RESİM SERGİSİ AÇILDI.
Dereceye Giren Kadınlar Ödüllerini Aldı

Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) Girişimci İş Kadınları Kurulu’nun düzenlediği gıda ve el sanatları kategorisinde 74 girişimci kadının katıldığı "6.Potansiyel İş Kadınları Fuarı" ödül töreni Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
MASİAD Girişimci İş Kadınları Kurulu Başkanı Esma Özden Çetin yaptığı konuşmada, fuarda kadınların üretimlerinin yanında susam, keçiboynuzu. defne gibi ilçenin zenginliklerine de yer verildiğini belirtti. Çetin, Türkiye’de 5 kadından 2’sinin şiddet gördüğünü ifade ederek, "Şiddeti ortadan kaldırmak için etkili eylemlere ihtiyaç var. Biz de bu yıl ki fuarı kadına karşı şiddete hayır eylemi olarak adlandırıyoruz" dedi.
Çetin, kadınların kendi ekonomik özgürlüklerini kazandıkları, girişimcilik kabiliyetlerinin geliştirdikleri, ailelerinin gelir ve giderleri üzerinde söz sahibi oldukları, sosyal ve yasal haklarına sahip çıktıkları, ekonomik seçimlerini serbestçe yapabildikleri bir yaşam tarzının ortaya konulmasının kadının aile ve toplum içindeki rolünün artmasına ve gelişmesine olanak tanıyacağını da sözlerine ekledi.
MASİAD 6. Potansiyel İş Kadınları Fuarı El Sanatları kategorisinde birinciliği Sevgi Akarsu, ikinciliği Emine Sarı, üçüncülüğü ise Züleyha Bayram elde etti. Gıda kategorisinde ise birinci Ayşe Bekmez olurken, ikinci işitme ve konuşma engelli tek yarışmacı olan Havva Gömeç, üçüncü ise Gülnur Çekiç oldu.
Her iki kategoride birincilere Bin, ikincilere 750, üçüncülere ise 500 lira ödül verildi.