X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Topuklu, Şalvarlı, Yemenili Şiddet Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Topuklu, Şalvarlı, Yemenili Şiddet Eylemi

  • Giriş Tarihi: 8.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:12
ANTALYA’DA BİR GRUP KADIN, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ TOPUKLU AYAKKABILARI İLE BİSİKLET SÜREREK KUTLADI.
Topuklu, Şalvarlı, Yemenili Şiddet Eylemi

’da bir grup kadın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü topuklu ayakkabıları ile bisiklet sürerek kutladı.
Muratpaşa ilçesi İsmet İnönü Kent Meydanı’nda bir araya gelen Antalya Bisikletçiler Derneği (Antbisder) üyesi bir grup kadın kadına şiddet ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek için bisikletleriyle eylem yaptı. Bazı kadınlar topuklu ayakkabı giyerek bisiklet sürerken bazıları da Türkiye’nin her yöresinden kadını temsil etmek adına şalvar giyinip yemeni takmayı tercih etti.
Antbisder Sekreteri Çilem Günebakan, eylemle ilgili bilgi vererek farkındalık oluşturmak için geldiklerini söyledi. Kadınlarla birlikte 10 kilometre bisiklet süreceklerini de belirten Günebakan, “Antbisder olarak bugün burada kadın cinayetlerine farkındalık oluşturmak için geldik. Kadınlarımızın bazıları topuklu ayakkabı bazıları da şalvar giyinmeyi tercih etti. Yemenilerimizi de taktık ki toplumdaki her kadını temsil etmek istedik. Yaşanan kadın cinayetleri ve şiddetler bizleri bu duruma getirdi. Buradan bisikletlerimizi 10 kilometre sürerek tepkimizi ortaya koyacağız” dedi.
Kırmızı topuklu ayakkabısı ve bisikletiyle eyleme katılan Seçilnur Özer ise, “Kadın her yerde kadın ve her yerde çocuktur. Kadınlara hiçbir şey zor gelmez. Topuklu ayakkabımla bisikleti süreceğim” dedi.