X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Icf Airports Antalya Havalimanı Apronda Elektrikli Araç Kullanmaya Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Icf Airports Antalya Havalimanı Apronda Elektrikli Araç Kullanmaya Başladı

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
2011 YILINDA AVRUPA HAVALİMANLARI BİRLİĞİ (ACI EUROPE) TARAFINDAN “10-25 MİLYON YOLCU” KATEGORİSİNDE “AVRUPA’NIN EN İYİSİ” SEÇİLEN ICF AİRPORTS ANTALYA HAVALİMANI, ÇEVRECİ UYGULAMALARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR.
Icf Airports Antalya Havalimanı Apronda Elektrikli Araç Kullanmaya Başladı

2011 yılında Avrupa Havalimanları Birliği (ACI Europe) tarafından “10-25 Milyon Yolcu” kategorisinde “Avrupa’nın En İyisi” seçilen ICF Airports Havalimanı, çevreci uygulamalarıyla dikkat çekiyor.
2009 yılından bu yana Avrupa Havaalanları Birliği projesi kapsamında karbon emisyonunu azaltma çalışmalarını sürdüren ICF Airports Antalya Havalimanı, ocak ayı itibariyle apronda üstün yakıt ekonomisi sunan hibrid teknolojisinin temsilcilerinden Toyota Yaris Hybrid aracını kullanmaya başladı. Apronda var olan hız sınırlamaları göz önüne alındığında, 40 kilometre hıza kadar sadece elektrik motorunu kullanarak hareket edebilen Toyota Yaris Hybrid sıfır karbon salınımı ile ICF Airport’un çevreci anlayışını tamamladığı bildirildi.
Fraport IC İçtaş Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel konuya ilişkin, “ICF Airports olarak ülkemizde çevrecilik bayrağını taşıyan öncü firmalardan biriyiz. Türkiye’de Avrupa Havaalanları Birliği’nin belirlediği karbon emisyonu azaltma projesinin 3’üncü seviyesine ulaşan ilk havalimanı olmuştuk,. Son 3 senedir bu başarımızı gururla yeniliyoruz. Çevrecilik söz konusu olduğunda Avrupa’nın sayılı havalimanları arasındayız. Ocak ayı itibariyle apronda kullanmaya başladığımız hibrid aracımız da çevreci anlayışımızın bir uzantısıdır. Hibrid araçların kullanımını önümüzdeki yıllarda da desteklemeye devam edeceğiz” dedi.