X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Uysal’dan Ermenek Kreşine İnceleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Uysal’dan Ermenek Kreşine İnceleme

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 09:58
TÜRKAN SAYLAN TOPLUM MERKEZİ, 100 ÇOCUK KAPASİTELİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ İLE ETÜT MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
Başkan Uysal’dan Ermenek Kreşine İnceleme

Muratpaşa Belediyesi’ne ait Ermenek Mahallesi’nde bulunan Türkan Saylan Toplum Merkezi, Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Etüt Merkezine dönüştürülüyor. Ermenek Mahallesi sakinlerinin talebini değerlendiren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ikinci kreşin yapılması kararını verdi. Türkan Saylan Toplum Merkezi olarak kullanılan binanın tadilatı yapılarak Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Etüt Merkezi olarak kullanılacak.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Mahalle Muhtarı Hüseyin Elmalı ile birlikte Türkan Saylan Toplum Merkezi’ne giderek yapılan tadilat çalışmalarını denetledi. Türkan Saylan Kreş ve Gündüz Bakımevi adıyla hizmete girmesi planlanan Kreş ve Gündüz Bakımevi 100 çocuk kapasiteli olması planlandığı, Kreş ve Gündüz Bakımevi içerisinde ayrıca Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı etüt merkezinin de yer alacağı kaydedildi.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Dutlubahçe kreşinin ardından ikinci kreşi de Ermenek’te açacaklarını belirterek, “Ermenek bölgesinde özellikle turizm sektöründe çalışan vatandaşlarımız ikamet ediyor. Turizm sektöründe çalışan annelerin çocuklarının faydalanması için kreşi hizmete açacağız” diye konuştu.