X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Demre’de Sokak Köpekleri Kısırlaştırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Demre’de Sokak Köpekleri Kısırlaştırıldı

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 12:01
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLÇE HİZMET BİRİMİ KOORDİNATÖRLÜĞÜ’NCE, İLÇEDE YILLARDIR BÜYÜK SORUN HALİNE GELEN BAŞIBOŞ VE SAHİPSİZ SOKAK KÖPEKLER İÇİN KISIRLAŞTIRMA VE AŞI ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI. (SUAT METİN/ANTALYA-İHA)
Demre’de Sokak Köpekleri Kısırlaştırıldı

Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmet Birimi Koordinatörlüğü tarafından ilçedeki sokak köpekleri için kısırlaştırma ve aşı çalışmaları başlatıldı.
Hayvanseverler ve koordinatörlük ekipleri, köpekleri ürkütmemek için ellerinde mamalarla ikna etmeye çalışırken, bazı hayvanların toplama aracına kendiliğinden binmeye çalışması ise ilginç görüntülere neden oldu. Sağlık kontrolünden geçirilen hayvanlara kısırlaştırma ameliyatı ve karma aşıları yapıldı.
Şahinaz Kıtay isimli bir hayvansever, "Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu bu hizmetten dolayı çok memnunuz. Aşıları yapıldı, küpeleri takıldı" derken, çalışmanın geçici bir yöntem olduğunu belirten Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş ise, ilçeye barınak yapılması için çalışma içerisinde olduklarını söyledi.