X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Muratpaşa, Kuşakları Öyküde Buluşturuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Muratpaşa, Kuşakları Öyküde Buluşturuyor

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 16:52
ANTALYA EDEBİYAT GÜNLERİ KAPSAMINDA “KUŞAKLAR BULUŞUYOR” ADLI ÖZEL BİR PROJE HAZIRLAYAN MURATPAŞA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ, YAŞLILARLA GENÇLERİ BULUŞTURUYOR.
Muratpaşa, Kuşakları Öyküde Buluşturuyor

Edebiyat Günleri kapsamında “Kuşaklar Buluşuyor” adlı özel bir proje hazırlayan Muratpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yaşlılarla gençleri buluşturuyor.
Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Edebiyat Kulübü işbirliğiyle yapılan “Kuşaklar Buluşuyor”da Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Evi üyesi yaşlıların öyküleri gençler tarafından kaleme alınıyor. Yaşlı Evi’ndeki yaşlıların anılarını dinleyen gençler; kuşakların birbirini anlaması açısından önemli bir görev üstlenen bu projenin kent belleğinin yaşatılmasına da katkı sağlayacağını söyledi.
Gençler tarafından kaleme alınan öyküler, Antalya Edebiyat Ödülleri kapsamında ödül alan öykülerin de yer alacağı kitapta yayınlanacak. Proje kapsamındaki çalışmalar ise, 8-10 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Antalya Edebiyat Günleri’nde mini bir belgesel olarak edebiyatseverlerle buluşacak.